O nás

 

Jsme rodinná firma zabývající se výrobou dřevěných mlýnků na pepř, sůl, kávu a jiná koření. Naše výrobky vnikají v limitovaných sériích a upřednostňují kvalitu zpracování a vlastní design, vyznačující se ladností tvarů a šikmým zkosením vrchní části mlýnků. 

K výrobě používáme pouze vybrané části kmenů stromů. Praskliny, suky a „jiné krásy dřeva“ považujeme za přirozené a rádi je na dřevě přiznáme. Tvoří totiž jedinečnost a originalitu každého mlýnku. Používáme převážně dřevo z lokálních zdrojů jako je ořešák, jasan, dub, buk.

Jako základ pro kvalitu mletí jsme vsadili na léty prověřenou  a dalo by se říci také "rodinnou" společnost IDEAS Dánsko  - CrushGrind. Více v záložce "Mechaniky".

Díky ruční výrobě je naše produkce sice omezena co do počtu kusů, avšak umožňuje nám vyrábět precizně zpracované a ojedinělé kusy, čímž se výrazně lišíme od komerčních výrobců a jejich strojové výroby.

Když kupujete náš výrobek, kupujete s ním i náš čas, kupujete hodiny a hodiny učení, tvůrčí práce, špetku inspirace a kus naší duše. Získáváte však designově ojedinělý a na dlouhá léta plně funkční výrobek, který bude ozdobou vaší kuchyně. 

 

Za Český mlýnek Jiří