30 cm Memories

Výška mlýnku: 30 cm

Průměr: 6 cm

Dřevina:  zleva: OŘEŠÁK ČERNÝ, JASAN, DUB

Použití: mletí hrubozrnné soli nebo pepře

Mlecí mechanika: keramická CrushGrind ®

Záruka: 5 let na tělo mlýnku, 25 let na keramický mlecí mechanismus

CENA ZA 1 KS 

2 250 Kč 2 100 Kč 2 150 Kč od 2 100 Kč
Odesíláme do 72 hodin. Odesíláme do 72 hodin. Odesíláme do 72 hodin. Zvolte variantu

Řada Memories se vyznačuje ojedinělým, autentickým designem z dílny Českého mlýnku. Hlava mlýnku je stejně jako u řady Atlantic zakončena ručně opracovanou šikminou.  Tvarem se budou všechny mlýnky velmi podobat, avšak "co kus, to originál" a to nejen kresbou dřeva, ale také jemnými detaily v provedení, které vznikají čistě ručním obráběním dřeva.

Dřevo ořešáku černého /na fotografii uprostřed/ se vyznačuje barvami od světle hnědé po tmavě hnědou, někdy také s nádechem temně fialovočervené barvy. 

Dřevo jasanu /na fotce vpravo/ je světlé, jeho kresba je výrazná v barvách od světlé po tmavě žlutohnědou.

Dřevo dubu /na fotografii není, foto naleznete např. mezi 20 cm mlýnky/ je velmi tvrdé a těžké, vyznačuje se různými tóny hnědé barvy a tzv. zrcátky, což jsou vlastně přeříznuté dřeňové paprsky. U našich mlýnků se můžete také setkat s tvz. bělí navazující na jádro, která je mnohdy truhláři omítána (odstraněna), avšak my si myslíme, že při vhodně použitém dřevě tvoří mnohdy jedinečnost mlýnku. 

Mletí soli a pepře zajišťuje prověřený keramický mlecí mechanismus značky CrushGrind se zárukou 25 let, který vám po prvním nastavení hrubosti umožní bezstarostný provoz. Požadovaná hrubost mletí po opětovném doplnění pepře či soli zůstává ve vámi nastavené poloze.

Povrchová úprava mlýnku je v souladu s nejnáročnějšími požadavky ve vaší kuchyni. Samozřejmostí je atest pro přímý styk s potravinami. Povrch mlýnku je možné otírat vlhkým hadříkem. 

Kód Kód: 249/ORE 249/JAS 249/DUB Zvolte variantu
Jméno značky: Český mlýnek
Kategorie: 30 cm| PEPŘ A SŮL
Zpět do obchodu